wynalazki

Ta drukarka 3D wydrukuje nawet meble

Dziś każdy za relatywnie niską cenę może kupić sobie drukarkę 3D. Jednak możliwości tanich drukarek są dość mocno ograniczone przez ich wymiary – trudno oczekiwać od urządzenia, które może wydrukować przedmiot o wymiarach 15 na 15 na 15 centymetrów, że stanie się podstawą powszechnej rewolucji w sposobie myślenia o produkcji. Dla tych, których marzenia nie mieszczą się w domowych drukarkach 3D powstał BigRep One.

Drukarki przeznaczone na rynek klientów indywidualnych mają tę wadę, że ich obszar roboczy jest dość mały. BigRep One rozwiązuje ten problem – jest pierwszą drukarką, która może drukować obiekty o pojemności przekraczającej metr sześcienny. A dokładniej obiekty, których wymiary wynoszą maksymalnie 1147 na 1000 na 1188 milimetrów.

Oznacza to oczywiście, że sama drukarka BigRep One nie należy do najmniejszych urządzeń, ale jej wymiary z nawiązką rekompensuje fakt, że dzięki niej można spokojnie drukować meble. Z wielu różnych materiałów, ponieważ może ona w jednym wydruku stosować PLA, ABS, PVA, nylon i jeszcze kilka innych materiałów. Wszystko z maksymalną rozdzielczością wynoszącą 100 mikronów.

Niestety wszystko ma swoje zalety i wady. Ponieważ drukarka jest pokaźnych rozmiarów, jej cena, choć dużo niższa niż modeli przeznaczonych dla przemysłu, nie jest mała. Za pierwsze drukarki BigRep One, które mają trafić do klientów już w kwietniu tego roku, trzeba było zapłacić 39 tysięcy dolarów.

podobne treści