news

Szybki sposób na wydostanie się z samochodu spadającego w przepaść

Na liście sytuacji, które budzą w ludziach największe przerażenie na pewno znajdują się takie dwa przypadki: pogrzebanie żywcem i uwięzienie w samochodzie podążającym w stronę zbocza przepaści.

Jeśli pas bezpieczeństwa się zablokuje, producenci zalecają wyjęcie ze schowka scyzoryka Victorinox, otworzenie go, przecięcie pasa, rozbicie szyby i ucieczkę. Łatwizna, prawda? Ale przypominamy, że w międzyczasie, gdy będziemy bawić się scyzorykiem i przecinać pasy, samochód będzie dzieliło od przepaści coraz mniej, więc… może przydałoby się wydostać się z niego jakoś szybciej?

Z pomocą przychodzi ExiTool, małe urządzenie, które w razie zablokowania pasa przetnie go stalowym ostrzem. Przypinamy ExiTool do pasa i trzymamy kciuki, żeby zadziałało, jeżeli już znajdziemy się w takiej trudnej sytuacji. Gadżecik, który może nam kiedyś uratować życie, jest wykonany z tworzywa, które umożliwi szybkie rozbicie szyby i ucieczkę przez okno. Do tego jest wyposażone w diodę LED – w razie gdybyście w nocy musieli szukać pomocy na odludziu.

Sami powiedzcie, czy wydanie 27 dolarów na ExiTool jest dobrą decyzją, czy pierwszym objawem jakiejś paranoi? [CRKT, The Awesomer]

podobne treści