krótka piłkanews

Szwedzki pirat skazany na 650 tysięcy dolarów grzywny

Szwedzi nie cackają się z piratami. Skandynawski sąd postanowił raz jeszcze zademonstrować całkowity brak tolerancji dla wszelkich oznak łamania prawa w internecie i skazał jednego z tamtejszych piratów na 650 tysięcy dolarów grzywny za opublikowanie pojedynczej kopii filmu na stronie oferującej dostęp do plików torrent.

Co ciekawe, wygląda na to, że grzywna będzie zaledwie pierwszą z całej serii kar, z którymi będzie musiał zmierzyć się szwedzki Internauta. Anty-piracka grupa Rights Alliance opisuje go jako „najgorszego pirata w historii” kraju, a ten sam sąd ciągle bada sprawy innych filmów, które anonimowy „przestępca” nielegalnie udostępnił w Internecie za pośrednictwem sieci torrent. Suma ewentualnych grzywien może okazać się doprawdy przytłaczająca.

Przy okazji warto wspomnieć, że skandynawski pechowiec otrzymał już karę pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 160 godzin prac społecznych za udostępnienie w sieci 517 plików innego typu. Wygląda na to, że dzielenie się z innymi ludźmi nie zawsze popłaca.

Źródło: Engadget.com

podobne treści