news

Szlaban na gry dla koreańskich nastolatków

Rząd Korei Południowej uznał, że młode pokolenie spędza za dużo czasu w wirtualnym świecie gier RPG. W lecie wprowadzony będzie system kontroli dostępu do 19 najpopularniejszych gier, które łącznie mają aż 79% udziałów w rynku.

Nocne marki nie będą już mogły grać przez 6 godzin w ciągu doby – od północy do 6.00 rano lub odpowiednio 6 godzin od 1.00 lub 2.00 nad ranem. Wybór zależy od użytkownika. Zakaz nie dotyczy wszystkich gier, tylko tych najpopularniejszych, a zarazem czasochłonnych.

To jeszcze nie wszystko. O każdej porze dnia, gdy system zidentyfikuje osobę grającą już ponad 6 godzin, drastycznie spowolni szybkość jej łącza. Nad wszystkim czuwa koreańskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki. Wprowadzi ono wymóg, by osoby niepełnoletnie, które chcą korzystać z gier online, rejestrowały się w specjalnym systemie za zgodą rodziców.

Nie wiadomo tylko, w jaki sposób rząd będzie sprawdzać, czy nastolatek
nie podaje się za dorosłego. Można także zapytać, dlaczego dorośli także
nie zostaną objęci obostrzeniami.

Zakaz wynika z powszechnego uzależnienia od gier wśród Koreańczyków, nie tylko nastolatków. Opinia publiczna domagała się od władz reakcji na szokujące doniesienia prasy – o śmierci nastolatków, którzy spędzali całe tygodnie w kafejkach do gry i umierali z wycieńczenia. Szczególnie wstrząsająca była historia pary, która zagłodziła swoje nowo narodzone dziecko, ponieważ tak bardzo zajęta była graniem.

Ciekawe, jak długo zajmie młodym maniakom RPG opracowanie sposobu na obejście zakazu. [Adam Frucci/giz, The Korea Herald, Destructoid CrunchGear]

podobne treści

  • Anonim

    Czy ministerstwo Kultury Sportu i Turystyki zamiast blokowac dostemp do gier nie powinno skupiac sie przypadkiem na dostarczaniu ciekawszej alternatywy dla „palenia” czasu przez nastolatkow. Zakazywac jest latwo.

  • Anonim

    Czy Ministerstwo Sportu i Turystyki zamiast ograniczać dostęp do gier nie powinno skupiać środków na dostarczaniu alternatywnych sposobów do „spalania” czasu dla nastolatków. Zakazywać jest łatwo :/

  • jag0898

    właśnie ! szkoda że nie zabronią korzystać z internetu (ironia)