aplikacjenews

Szkocka aplikacja pokazuje, jak alkohol wpłynie na twoją urodę [iPhone]

Większość współczesnych rządów traktuje wychowywanie obywateli jako jeden z głównych obowiązków. Nawet, jeśli zgodzimy się z tym, że dorośli ludzie potrzebują wychowawcy, można tę rolę pełnić w mniej lub bardziej wyszukany sposób. W Polsce postawiono na karanie pijanych rowerzystów, w Szkocji na perswazję.

Tamtejszy rząd uruchomił właśnie antyalkoholową kampanię skierowaną do kobiet (nie wiedzieć czemu uznano, że mężczyźni piją w sam raz). Jednym z działań jest oryginalna aplikacja. Wgrywamy swoje zdjęcie, a program przewiduje, jak będziemy wyglądać jeśli przez 10 lat będziemy ostro popijać.

Przyznaję, że perswazja jest w tym przypadku lepszym rozwiązaniem niż represja, ale dlaczego obrażać przy tym kobiety zakładając, że najbardziej interesuje je wygląd? No i, jak zauważył bloger co.create, gdzie znaleźliśmy tę informację, na 1318 zgonów związanych z alkoholem w 2010 roku 909 dotyczyło mężczyzn a 409 kobiet.

No i jeszcze jedno: aplikacja działa tylko na iOS. Jednak rządowe kampanie z założenia nie mogą być dobre.

[drinksmarter.org via co.create]

podobne treści

  • hjfffffffffffutuj

    Ale jak tutaj w tym krraju nic na trzeźwo nie można zrobić,no.

  • wwwzzz1

    Jakie to naiwne babsko napisało tego newsa :P Nie wie co to marketing … gdyby w kampanii użyto ryja nawet ładnego :P faceta kampania miała by praktycznie zerowe działanie. Bo to kampania skierowana do kobiet blondynko :P Przy tego typu kampaniach wprowadza się reklamy dla poszczególnych płci, klas itd. Gratuluję inteligencji i zajadłego chorego feminizmu który przysłania umysł i zdrowy osąd rzeczywistości :P Ale fakt aplikacja tylko pod iOS to śmierdzi…