newstabletyWiadomość główna

Sześć tabletów z przeceny od Coby


Amerykańska firma Coby wypuściła na rynek pół tuzina, zapowiadanych już w trakcie styczniowych targów CES, średniej klasy tabletów wyposażonych w najnowszy OS Google – Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Generalnie – nie ma się specjalnie czym podniecać. Wszystkie nowe tablety Coby różnią się od siebie właściwie tylko rozmiarem i rozdzielczością ekranu, współdzieląc prawie każdy następny podpunkt specyfikacji. A zatem, kolejno: 7-calowy Coby MID7042, 8-calowy MID8042, 9-calowy MID9042, 9,7-calowy MID9742 i dwa 10-calowe MID1042 oraz MID10245 posiadają identyczny rozmiar pamięci operacyjnej RAM (1GB) i są wyposażone w dokładnie ten sam  jednordzeniowy procesor Cortex 8 (1GHz). Wszystkie też współdzielą bliźniacze  wsparcie dla modułów SD, USB i HDMI oraz dysponują tym samym OS-em, którym jest w ich wypadku najnowszy – Android 4.0.

Jedyną (poza wcześniej wymienionymi) różnicą między tabletami jest zmieniający się zależnie od ich wielkości rozmiar wbudowanej fabrycznie pamięci wewnętrznej, który w 7 i 8-calowych modelach wynosi 4GB, a w nieco większych odpowiednikach – aż 8GB. Co warte wzmianki, obydwa warianty rozmiaru pamięci są rozszerzalne z pomocą karty microSD.

Według wstępnych informacji – sześć nowych tabletów Coby ukaże się także w Polsce, jednak nie wiadomo jeszcze w jakiej do końca cenie. Na ich rodzimym, amerykańskim rynku, waha się ona między 179 a 279 dolarami.

[engadget, androidcommunity]

podobne treści