news

Szef Playstation przyszłym prezesem Sony

Od jakiegoś czasu spekulowano na temat nowego Prezesa i CEO Sony. Japońskie przedsiębiorstwo od dłuższego czasu zmaga się z problemami wynikającymi z braku innowacyjnych rozwiązań. Dodatkowo jen, który jest wyjątkowo silny w stosunku do dolara, nie pomaga w podwyższeniu wyniku finansowego spółki. Nie dziwi więc, że udziałowcy Sony postanowili na czele spółki postawić Kazuo Hirai, szefa PlayStation, który jako jeden z niewielu oddziałów Sony przynosi zyski.

Swoją decyzję Sony ogłosiło dziś. Hirai obejmie fotel prezesa w kwietniu tego roku, jego poprzednik na tym stanowisku, sir Howard Stringer, pozostanie CEO Sony do czerwca, kiedy to całkowicie przekaże władzę nad japońskim gigantem w ręce Kazuo Hirai, a sam zostanie przewodniczącym rady nadzorczej spółki. 

Wobec trudnej sytuacji nie dziwi posunięcie udziałowców. Tylko czy Hirai sprosta zadaniu? Na chwilę obecną może się on pochwalić ogromnym sukcesem, jakim była odbudowa pozycji PlayStation po katastrofalnym dla Sony debiucie Czarnulki. Hirai zaliczył także całkiem sporą wpadkę, związaną ze spektakularnym wyciekiem danych tysięcy użytkowników PlayStation Network. Trzeba jednak przyznać, że sprawnie i szybko opanował sytuację. 

Choć Playstation radzi sobie aktualnie bardzo dobrze, tak pod kontem udziału w rynku jak i zysków z tej działalności, trzeba pamiętać, że nie samą konsolą Sony żyje. Najbliższy rok pokaże, czy Kazuo Hirai wyciągnie Sony z zapaści. Jeśli myśli o tym poważnie, możemy spodziewać się wielu nowości.

podobne treści