news

Szef oprogramowania mobilnego odchodzi z Apple z powodu map

A jednak ktoś w Apple stracił pracę w związku z aferą z mapami. Co ciekawe, wcale nie dlatego, że niesamowite mapy Apple działały w taki a nie inny sposób.

Scott Forstall, wieloletni pracownik Apple, protegowany Jobsa i szef oddziału odpowiedzialnego za oprogramowanie mobilne został podobno zmuszony do zwolnienia się po tym, jak odmówił podpisania się pod przeprosinami za mapy Apple.

Napięcia pomiędzy Forstallem a pozostałymi managerami Apple miały nasilać się od czasu śmierci Steva Jobsa, który podobno jako jedyny potrafił załagodzić różnice charakterów pomiędzy współpracownikami. Forstall, protegowany Jobsa, narzekał też, że po jego śmierci nikt w firmie nie jest już „decyzyjny”.

Afera z mapami podgrzała tylko atmosferę. Forstall miał proponować by Apple rozwiązało problem nie przepraszając nikogo za nic, tak samo jak postąpiło w przypadku Antenagate. Pozostali kierownicy Apple, na czele z Timem Cookiem nie zgodzili się z tym uważając, że ktoś powinien przeprosić użytkowników. A tym kimś miałby być właśnie on. Forstall, który nadzorował  nowe mapy, odmówił a ostatecznie za całą sprawę przeprosił Cook.

Kierownictwo nad mapami i projektem Siri przejmie Eddy Cue.

[Wall Street Journal, Apple, zdjęcie: Reuters]

podobne treści