bizneskrótka piłkanews

Szef Microsoftu zapowiedział zwolnienie około 18 tysięcy pracowników

Garść smutnych wiadomości z obozu Microsoftu. W opublikowanym dziś, specjalnym oświadczeniu prasowym szefowie giganta z Redmond oficjalnie poinformowali o planach wdrożenia planu restrukturyzacji firmy obejmującego zwolnienie nawet 18 000 jej dotychczasowych pracowników.

Co raczej mało zaskakujące, działem, który zdecydowanie najbardziej odczuje planowane cięcia będzie świeżo wchłonięta dywizja Nokii ds. urządzeń i serwisów, gdzie pracę straci około 12 500 osób z  zarówno wysokich, jak i mniej prestiżowych stanowisk. W rozesłanym niedawno, wewnętrznym mailu do swych podwładnych, CEO Microsoftu, Satya Nadella, zdradził, że posunięcie to ma przyczynić się do sprawniejszego wykonania przez firmę „kroku naprzód” i powinno pozwolić poszczególnym zespołom pracującym w jej ramach na o wiele swobodniejsze działania.

Przy okazji Nadella zdradził, że gigant z Redmond najprawdopodobniej niebawem zakończy produkcję smartfonów z serii Nokia X, które – przynajmniej w pewnej części – zostaną przekształcone w tanie urządzenia z Windowsem Phone (zapewne w wersji 8 lub 8.1). Tym samym, staną się one po prostu częścią dobrze wszystkim znanej, flagowej rodziny smartfonów firmy – Lumia. Większa rewolucja ominie ponoć dywizje zajmujące się rozwojem konsoli Xbox i oraz tabletów Surface, które mają zwyczajnie kontynuować pracę w dawno wyznaczonym kierunku.

Zdaniem szefa Microsofut, wykonane cięcia przyczynią się do potrzebnej reorganizacji firmy, umożliwiającej jej realizację celów dotyczących innowacji zarówno w dziedzinie urządzeń mobilnych, jak i usług chmurowych. Przede wszystkim z pewnością chodzi jednak o zwyczajne, zrozumiałe oszczędności.

Źródło: Engadget.com

podobne treści