newssmartfony

Szef BlackBerry uważa, że iPhone’y to przestarzałe urządzenia

Publiczne zbesztanie urządzeń swojej najgroźniejszej konkurencji to zawsze dobry sposób na zapewnienie sobie odrobiny rozgłosu. Przy okazji zbliżającej się premiery ostatniej nadziei BlackBerry, smartfona BB Z10, CEO firmy, Thorsten Heins postanowił dodać nieco oliwy do medialnego ognia i stwierdził w wywiadzie The Australian Financial Review, że iPhone’y to przestarzałe urządzenia.

Szef BlackBerry dał dość jasno do zrozumienia, że Apple nie jest już głównym innowatorem na rynku urządzeń mobilnych i że inne firmy – w tym jego własna – dawno zniwelowały dystans dzielący ich produkty od topowych tworów giganta z Cupertino. Odważnie, co?

Apple wykonało fantastyczną robotę jeśli chodzi popularyzację urządzeń z ekranami dotykowymi i projektowanie ich interfejsów użytkownika. (…) Nie bez powodu odnieśli w ostatnich latach tak wielki sukces i musimy to uszanować.

(…) Historia lubi się powtarzać. Proces innowacji przebiega w naszej gałęzi rynku tak szybko, że jeśli nie dostosujesz się do jego prędkości, zostaniesz szybko wyparty przez konkurencję. Interfejs użytkownika iPhone’a, z całym szacunkiem dla jakiego dawnej innowacyjności ma już pięć lat. Nie można stać w miejscu.

Cóż, choć w słowach CEO BlackBerry jest oczywiście trochę prawdy, trudno nie zauważyć, że krytykowanie Apple z pozycji szefa firmy, która raczej nie jest rynkowym wzorem innowacyjności, zakrawa o kpinę. Heinsowi radzimy raczej zachowanie ciszy i zadbanie o to, by smartfony jego firmy przestały służyć za symbol dawnej ery (zakończonej właśnie przez iPhone’a).

Źródło: Gizmodo.com/Źródło zdjęcia: BussinesInsider.com

podobne treści