news

Szczeciński pomysł doceniony przez Google

Wszyscy wiemy, że Polak potrafi. Ale to, że ludzie na Zachodzie potrafią to dostrzec, już takie oczywiste nie jest. Tym razem jednak Google docenił polski pomysł. Szczeciński serwis FilesTube.com znalazł się w pierwszej setce najlepszych stron internetowych według rankingu wyszukiwarki.

Google przygotowuje swój ranking, by ułatwić życie reklamodawcom. Zawiera najpopularniejsze strony internetowe, czyli takie, które mają najwięcej tzw. unikalnych odwiedzających (UV). Pod tym względem stworzona przez szczecińską firmę Red Sky wyszukiwarka plików multimedialnych FilesTube wypada naprawdę nieźle – w kwietniu serwis miał 23 miliony UV, zasięg sięgający 1,5% i 250 milionów odsłon. Pozwoliło to serwisowi zająć 96. miejsce w rankingu. To najlepszy wynik ze wszystkich polskich stron internetowych.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się Facebook, za nim Yahoo, Live i Wikipedia. Google nie umieścił jednak w rankingu swoich produktów, jak wyszukiwarki czy Gmaila. [Google Adplanner, Puls Biznesu]

podobne treści

 • mateusznowak

  To Szczeciński pomysł jest doceniony przez Googla czy przez internautów. Bo jeżeli raport zawiera najpopularniejsze strony, to zdecydowali ludzie odwiedzający je. A jeżeli najlepsze to komisja z firmy Google.

  Jak masz napisać bzdurę to lepiej włącz sobie sapera.

 • kevin94

  @mateusznowak
  Co racja, to racja – ale jednak trochę może za ostre słowa.
  Jednak nie da się nie zauważyć, że ostatnio GizmodoPL trochę częściej pisze niepewne newsy.
  //Pozdrawiam

 • Anonim

  @mateusznowak
  Jeśli serwis ma wielu uu i odsłon oznacza że jest doceniany przez internałtów. A kompletnie inną sprawa jest to ze google umieszcza daną strone we własnyn rankingu. Pierwszy lepszy serwis porno w chinach ma więcej uu i odslon niż FilesTube.com a nie znajdzie się w top100. Kryteria pod względem których google przyznaje miejsca w rankingu sa tak naprawde nieznane. UU + Odsłony+ Bycie dobrym targetem dla reklamodawców to jedyne wskażniki o ktorych nam wiadomo… O innych nigdy sie nie dowiemy bo w gre wchodza wielkie pieniądze. @mateusznowak moja rada dla Ciebie to – Nie wypowiadaj się na temat posta jesli go nie zrozumialeś :)