krótka piłkanews

Syryjska Armia Elektroniczna wykradła hasła miliona użytkowników Forbes.com

No i stało się. Syryjscy hakerzy znów okazali się skuteczni. Jak informuje serwis re/code – wspierająca rząd prezydenta Bashar al-Assada Syryjska Armia Elektroniczna przyznała się do przejęcia haseł około miliona użytkowników serwisu Forbes.com.

To już kolejny atak grupy specjalizującej się we włamaniach na rozmaite strony Internetowe, za pośrednictwem których informuje świat o własnej wersji bieżących wydarzeń w Syrii. Tym razem hakerzy ograniczyli się wyłącznie do wykradzenia haseł użytkowników serwisu ujawniając, iż dokonali tego przede wszystkim dzięki nieuwadze jednego z redaktorów Forbesa (konkretnie – Alexa Knappa).

Przedstawiciele portalu potwierdzili, że atak faktycznie miał miejsce w rzeczywistości i poprosili posiadaczy kont w serwisie o zmianę haseł oraz zabezpieczenie się przed ewentualnym włamaniem na ich profile w usługach innego typu (np. bankach). Pewnego rodzaju pocieszeniem jest fakt, iż wszystkie skradzione hasła zostały wcześniej odpowiednio zakodowane (co nie oznacza jednak, że ich złamanie jest niemożliwe).

Forbes zapowiedział skontaktowanie się z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, a my możemy spodziewać się, że to prawdopodobnie nie ostatni przejaw działalności syryjskich hakerów. Oby kolejne okazały się mniej skuteczne.

Źródło: Engadget.com

podobne treści