internetkrótka piłkanews

Syryjska Armia Elektroniczna przejęła Facebooka i Twittera telewizji CNN

Nie jest żadną tajemnicą, że popularne konta w najprzeróżniejszych mediach społecznościowych stają się coraz bardziej łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju hakerów. Boleśnie przekonała się o tym wczoraj słynna, amerykańska telewizja CNN, której profile na Facebooku i Twitterze trafiły na moment w ręce Syryjskiej Armii Elektronicznej.

Znana m.in. z włamania na media społecznościowe Barracka Obamy grupa hakerów postanowiła w ten sposób ukarać telewizję za kolportowanie „kłamliwych informacji, których celem jest przedłużenie trwającego dramatu w Syrii”. Według zapewnień przedstawicieli CNN – wszystkie nieautoryzowane wpisy zostały już skrupulatnie usunięte, a same konta na Facebooku i Twitterze odpowiednio zabezpieczone. Póki co, pozostaje tajemnicą w jaki sposób hakerzy weszli w posiadanie haseł umożliwiających im dostęp do obydwu mediów.

Tak czy siak, wspierająca prezydenta Bashar al-Assada grupa już zapowiedziała kolejne ataki na najprzeróżniejsze cele. Wkrótce przekonamy się kto stanie się jej kolejną „ofiarą”.

Źródło: SlashGear.com

podobne treści