tablety

Synaptics chce zamienić obudowy tabletów w touchpady

Na targach CES prezentowane są nie tylko gotowe urządzenia, które trafić mają w najbliższym czasie do konsumentów. Niektóre firmy chcą także pokazać swoje innowacje w nadziei, że spotkają się one z zainteresowaniem producentów, którzy zdecydują się wykorzystać je w swoich produktach. Nie inaczej jest w przypadku Synaptics, wiodącego producenta touchpadów, który na tegorocznych targach CES pokazał interesujący projekt tabletu.

Na rynku osobistej elektroniki użytkowej, od jakiegoś czasu można zaobserwować tendencję do powiększania ekranów dotykowych i zmniejszania ich ramek. Wszystko pięknie ale problem pojawia się kiedy urządzenie zaczyna reagować na kciuk, którym użytkownik stara się po prostu przytrzymać urządzenie. Niektórzy producenci, jak na przykład Apple, przewidzieli tę sytuację i opracowali własne algorytmy, dzięki którym ich urządzenia mogą ignorować kciuk w określonych sytuacjach. Synaptics natomiast zaproponowało całkowicie nowy sposób rozwiązania tego problemu.

Synaptics proponuje tablet, w którym cała tylna obudowa jest touchpadem. Dzięki temu, kiedy użytkownik trzyma tablet w dłoniach, odpowiednie oprogramowanie może dokładnie obliczyć, w którym miejscu znajduje się aktualnie kciuk. Synaptics proponuje także, by deweloperzy wykorzystali informacje zbierane przez ich system do dynamicznych zmian w interface’ie aplikacji uruchamianych na danym urządzeniu mobilnym. W ramach demonstracji Synaptics napisał aplikację do czytania e-booków, która przesuwa tekst znajdujący się pod kciukiem w taki sposób, użytkownik nie zasłaniał sam sobie treści.

Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo interesujący i w czasach coraz większych ekranów pozbawionych ramek, może być potencjalnie zbawieniem dla użytkowników. Pod warunkiem, że nikt nie wpadnie na pomysł, by umieścić tablet w etui.

podobne treści