newsWiadomość głównawynalazki

SyFy wyemituje Robot Combat League

Mordercze walki robotów w klatkach? Cóż, wszystko jest możliwe.

Dawno, dawno temu, w czasach prawie prehistorycznych, powstała gra komputerowa o nazwie One Must Fall: 2097. Dla wielu osób, w tym dla mnie, było to pierwsze spotkanie z pomysłem walk robotów. Później Japończycy zaczęli organizować swoje turnieje, ale, powiedzmy sobie szczerze, nie były one zbyt widowiskowe. Przez dłuższy czas w tym temacie, jeśli nie liczyć „takiego sobie” filmu s-f, nic ciekawego się nie działo. Aż do teraz.

Kanał SyFy ogłosił bowiem, że zamierza wyemitować pierwszą serię Robot Combat League, wyprodukowanego przez siebie programu, podczas którego 12 humanoidalnych robotów, ważących po 500 kilogramów każdy, walczyć będzie w klatkach o tytuł mistrza ligi robotów.

Każdy robot ma być wyjątkowy i mieć swoje mocne i słabe strony. Kierownictwo SyFy, poza tym, że każda walka trwać będzie trzy rundy a zwycięska drużyna otrzyma 100 tysięcy dolarów nagrody, nie pochwaliło się jeszcze jakie zasady panować będą w klatkach, ale biorąc pod uwagę wygląd robotów, można spodziewać się, że od pewnego momentu chodzić będzie o totalne zniszczenie przeciwnika. Twórcy chwalą się, że walki są wyjątkowo widowiskowe. Podobno zdarzyło się nawet, że roboty „traciły głowy”, lub były przecinane na pół.

Roboty będą obsługiwane przez drużynę składającą się z inżynierów i wojowników sterujących robotami. Nie wiadomo jeszcze czy roboty będą sterowane przy pomocy jakiegoś rodzaju rękawic, czy może producenci zaadoptowali do tego celu Kinecta. Wiadomo natomiast, że za opracowanie systemu, który przekłady ruchy „pilota” na ruchy robota odpowiedzialny jest doświadczony robotyk Mark Setrakian. Stacja ogłosiła, że wśród „pilotów” znajdować się będą różni ludzie, od byłego kierowcy rajdowego, do zawodniczki MMA Amandy Lucas (tak, córka Georga Lucasa).

Pierwszy odcinek Robot Combat League ma zostać wyemitowany już 26 lutego.

[Entertainment Weekly via The Verge]

podobne treści