newssprzęt

Swift 7 – ultralekki laptop Acera (CES 2019)

Początek nowego roku to tradycyjnie targi CES, podczas których producenci mogą zaprezentować urządzenia jakie w najbliższym roku trafią do odbiorców. W tym roku Acer postawił na ultralekkiego laptopa.

Podczas tegorocznych targów CES, które odbywają się w Las Vegas, Acer prezentować będzie między innymi laptop Acer Swift 7. Producent chwali się przede wszystkim wagą urządzenia, którą udało się zredukować do niecałych 900 gramów, co udało się osiągnąć między innymi dzięki zastosowaniu obudowy wykonanej ze stopów magnezu.

Choć waga urządzenia nie jest duża, jego możliwości już tak. Acer Swift 7 wyposażony został w procesor Intel Core i7-8500Y. Układ ten wspomagany jest przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM, a dane będzie można przechowywać na dysku SSD o pojemności do 512 GB. Pod maską znalazło się także miejsce dla dwóch złącz ThunderBolt 3, portu USB Type-C oraz DisplayPort.

Wymiary urządzenia to 317,9 na 191,5 milimetrów, a jego grubość to jedynie 9,95 milimetra. Swift 7 wyposażony został w ekran Full HD o przekątnej wynoszącej 14 cali z bardzo wąskimi ramkami. Producent chwali się nawet, że wyświetlacz pokrywa aż 92 procent powierzchni pokrywy urządzenia.

Do Polski komputer trafi na przełomie kwietnia i maja. Jego cena w naszym kraju nie jest jeszcze znana, ale w Stanach Zjednoczonych ma być on dostępny od około 1700 dolarów.

podobne treści