news

Świat Apple ma nowy pępek

Plan tegorocznej edycji Worldwide Developers Conference upewnił już wszystkich w przekonaniu, że Apple ma obecnie dwa priorytety. To iPhone i iPad. A Mac OS X spadł już zupełnie w otchłań zapomnienia.

Tak naprawdę, gdyby znalazł się ktoś sądzący, że Apple robi tylko iPhone’y i iPady, nikt nie byłby zdziwiony. Mac OS X na tej konferencji będzie praktycznie nieobecny. A Apple Design Awards to w tym roku nagrody wyłącznie za najlepsze aplikacje na iPhone OS. To wyraźny sygnał dla programistów, gdzie Apple widzi największy potencjał. I swoją przyszłość.

Zresztą Apple nigdy się z tym nie krył. Według firmy komputer osobisty przyszłości to nie Mac, a iPad. Od 1997 roku, czyli od wielkiego powrotu Apple do gry, firma nie miała żadnych sentymentów przy odcinaniu się od swojej przeszłości. Dlaczego teraz nagle mieliby się tym przejąć?

Oczywiście, OS X może wrócić w kolejnych edycjach Apple Design Awards. Może pojawiać się tu i tam. Ale wątpliwe, by kiedykolwiek odzyskał dawną pozycję. Środek wszechświata Apple leży już całkiem gdzie indziej. [matt buchanan/giz, WWDC]

podobne treści

  • groovemanager

    Przykra to sprawa! Z firmy która robiła świetne systemy operacyjne i komputery, zrobiła się gadżet-company. Czekamy na odkurzacze i suszary.