news

Superbohater nie wzgardziłby ukrytym piekarnikiem w kuchni

Ciągle korzystam ze staromodnego piekarnika, nad którym trzeba się
pochylić, otworzyć drzwiczki i wysunąć ruszt, chroniąc oczy przed
buchającym ciepłym powietrzem. A mogłoby być tak pięknie, gdybym miała piekarnik z rusztem wysuwanym pionowo. Ba, wysuwającym się pionowo.

„Tajny” piekarnik włoskiej firmy Fulgor schowany jest w blacie. Gdy nic nie gotujemy, spokojnie korzystamy z dodatkowej przestrzeni roboczej. Jednak po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zaczyna się kadr z filmu science fiction. Najpierw patrzymy z podziwem, jak trzy ruszty wędrują do góry, potem możemy korzystać z piekarnika pod warunkiem, że gotujemy coś nowoczesnego. W czymś takim po prostu nie wypada piec zwykłego pasztetu.

Piekarnik elektryczny klasy „A” ma 12 trybów pracy, w tym grilla, rozmrażanie, termoobieg oraz programy do pizzy i chleba. System wentylacyjny także został ukryty tak, że zupełnie nie rzuca się w oczy, a specjalna lampka informuje o tym, jak długo wyłączony piekarnik pozostaje nagrzany.

A teraz minus – większość potraw należy podczas pieczenia kontrolować, co w konwencjonalnych piekarnikach nie stanowi problemu. A tu, jak spojrzeć przez szybkę? [Fulgor, Appliancist]

podobne treści