news

Superauto dla matematyka

Czy to statek Obcych? Tak mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka. A może niektórzy z was już zdążyli rozpoznać ten nieco zdeformowany, ale jakże charakterystyczny kształt?

Tak, wbrew pozorom to jest samochód, do tego jeden z najdoskonalszych sportowych wozów lat siedemdziesiątych. Ta ponadczasowa, agresywna linia należy do Lamborghini Countach, produkowanego w latach 1974- 1990. Countach, który w jednym z włoskich dialektów oznacza „bezgraniczny zachwyt”, moim zdaniem w pełni zasłużył na to miano. Jako pierwszy z modeli Lambo, miał drzwi otwierające się do góry i mimo pewnych wad technicznych (przegrzewanie się silnika, smród benzyny w środku samochodu), pozostał jednym z najsłynniejszych aut świata. Był zresztą protoplastą kultowego modelu Diablo ,który stał się marzeniem niejednego fana sportowych samochodów.

Model, który widzicie na zdjęciu, został wykreowany dzięki innowacyjnemu i pracochłonnemu designowi, za pomocą wizualizacji 3D. Stworzyli go projektanci z firmy United Nude, jednej z bardziej znanych na świecie marek obuwia.

Teraz, w projekcie Lo Res, zajęli się modelowaniem motocykli, futurystycznych mebli, czy różnorakich kieliszków. Projektanci zmieniają złożone kształty w proste, geometryczne formy. Taka modyfikacja przedmiotów w 3D pozwala na ich ulepszenie i wybranie najlepszego z możliwych rozwiązań.

Efekt możecie ocenić sami. Tutaj zobaczycie inne projekty tej firmy. [Jalopnik, Autocentrum, Moto Portal, Makerbot]

podobne treści