news

Super szybki dysk z nowym USB

Samsung Electronics zaprezentował nowy 2,5-calowy zewnętrzny dysk twardy (HDD) – S2 Portable 3.0. To wysokiej klasy urząrzenie charakteryzuje się wbudowanym interfejsem SuperSpeed USB 3.0 oraz prędkością obrotową talerzy wynoszącą 7200 obrotów na minutę (RPM), dzięki czemu pracuje szybciej od starszych modeli.
„Wraz z ewolucją treści cyfrowych od rozdzielczości standardowej do HD, a teraz jeszcze do treści 3D, szacujemy, że popyt na wysokiej wydajności zewnętrzne dyski twarde jeszcze się zwiększy, w szczególności wśród entuzjastów nowinek technologicznych,” powiedział wiceprezes działu marketingu nośników danych Ho-Seong Lee z Branży Półprzewodników Samsung Electronics. „Dysk S2 Portable 3.0 zapewnia korzyści płynące z najwyższej wydajności oraz jakości, a w dodatku ma niższy pobór mocy”.
Interfejs SuperSpeed USB 3.0 oferuje maksymalny transfer 5 gigabitów na sekundę (Gbps), podczas gdy standard USB 2.0 oferował maksymalną prędkość 480 megabitów na sekundę (Mbps). Oprócz tego, prędkość obrotowa talerzy wynosząca 7200 RPM zapewnia doskonałe wyniki pracy, a technologia niskich drgań Dynamic Balancing i technologie ograniczania szumu SilentSeek oraz NoiseGuard stanowią dodatkowe udogodnienie. 
Co więcej, wbudowana technologia USB umożliwiła redukcję rozmiarów obudowy dysku i zmniejszenie poboru mocy. Nowy zewnętrzny dysk twardy dostarczany jest z wgranym fabrycznie pakietem oprogramowania obejmującego aplikacje Samsung Auto Backup, SecretZone oraz SafetyKey umożliwiające szyfrowanie danych i ochronę hasłem.
Dysk S2 Portable 3.0 trafi do sprzedaży w wersjach o pojemności 320GB (230 PLN) oraz 640GB (299 PLN) we wrześniu.

podobne treści

  • narcoman

    Nie SSD? Ale lipa.

  • dscdsl

    Co z tego, jak żywotność twardzieli podpinanych przez USB jest krótka i nieprzewidywalna. Ciągłe wpinanie, odpinanie, niewystarczające często zasilanie z USB i finalnie mamy pad dysku. Wejdźmy sobie na fora WD czy Seagate do działu dysków przenośnych, a naszym oczom ukaże się masa dysków, które umarły w ten sam sposób, a ich cechą charakterystyczną było właśnie USB.