news

Super Nintendo, które zmieści się na twojej dłoni

Nie, widoczny na zdjęciu gadżet nie jest Game Boyem Advance po liftingu. Supaboy firmy Hyperkin jest najprawdziwszą w świecie mobilną wersją konsoli Super Nintendo. Świadczy o tym chociażby możliwość „wciśnięcia” w niego oryginalnego kartrydżu z grą.

Prototyp póki co ma zadebiutować w niedalekiej przyszłości w Stanach i ma obsługiwać, według zapewnień producenta, kartrydże pochodzące zarówno z USA, jak i z Kraju Kwitnącej Wiśni. Zabawne jest to, że na zdjęciach przedstawiających Supaboy’a widać wciśnięty w jego port kartrydż z… Europy.

Konsola firmy Hyperkin ma wbudowany wyświetlacz LCD oraz wyjście pozwalające wpiąć ją do telewizora. Możliwe jest też podpięcie do niej niedołączonych do zestawu padów od SNES-a. Supaboy ma trafić do sklepów w Stanach w okolicach lata. Jego akumulator ma pozwolić na pięć godzin gry bez konieczności szukania kontaktu z prądem.

Nie znana jest jeszcze cena konsoli, lecz za jej zakup i przetransportowanie do Europy nie powinniśmy zapłacić więcej niż 100 dolarów. [CVG]

podobne treści

  • nameless_1

    PSP+CFW+SNES9x=przenośny SNES z możliwością zapisu gry w dowolnym momencie. Sam osobiście pogrywam sobie w Front Mission i gra się bardzo wygodnie.

  • nowy

    Za 80$ można kupić Dingoo które poza emulacją Game Boya umozliwia zainstalowanie Linuksa (Dingux) dzięki czemu możliwości emulacji są praktycznie nieograniczone (Amiga, Commodore, PlayStation, SNES) więcej na http://dingoonity.org/

  • abd

    ta ale tu używasz swoich starych kartrydżów