newssprzęt

Super cienkie „smartbooki” z nowym chipsetem Qualcomm wkrótce na rynku?


Senior vice President amerykańskiej firmy Qualcomm, Rob Chandhok, zapowiedział w wywiadzie dla portalu PCWorld rychłe pojawienie się na rynku bazujących na Windows 8 super-cienkich laptopów z nowym, czterordzeniowym chipsetem CPU jego firmy.

Póki co, to jedynie tylko zapowiedzi, lecz trzeba przyznać – dość interesujące i, co jest ostatnio rzadkością, całkowicie oficjalne.

Na razie jednak nie wiadomo prawie nic ani o konkretnej specyfikacji, ani o ewentualnych producentach ultra-cienkich, w zamiarze cieńszych ponoć nawet od słynnych MacBooków Air, laptopów. Jedynymi pewnikami na figurującej obecnie liście ich wyposażenia są więc: OS, którym ma być najnowsze dziecko Microsoftu, mający ukazać się w okolicach października, Windows 8, a także specjalnie przygotowywana przez Qualcomm, czterordzeniowa wersja 28nm chipsetu CPU ARM Snapdragon S4.

O tym, czy słowa Roba Chandhoka znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, powinniśmy przekonać się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Warto jednak na razie podejść do nich z bezpiecznym dla obu stron dystansem.

[the verge]

podobne treści