film

Sudańscy uchodźcy trafiają do Ameryki w poszukiwaniu pracy. Zwiastun The Good Lie

Warner Bros. Pictures opublikowało pierwszy zwiastun The Good Lie – opartego na prawdziwej historii dramatu, w którym uchodźcy z Sudanu przybywają do Stanów Zjednoczonych, gdzie Carrie Davis (Reese Witherspoon) ma pomóc znaleźć im pracę. Zwiastun do zobaczenia poniżej:

 

Osierocone przez brutalną sudańską wojnę domową, dzieciaki wędrowały tysiące mil piechotą, by mogły czyć się bezpiecznie. Piętnaście lat później, przy pomocy służb humanitarnych, 3600 zagubionych dziewczyn i chłopaków trafiło do Ameryki.

Mamere i Theo to synowie szefa wioski w południowym Sudanie. Kiedy atak północnej milicji niszczy ich dom i zabija rodziców, starszy z braci zmuszony jest zostać liderem i przewodzić grupie młodych ocalałych, w tym swoją siostrę, Abital. Kiedy grupie udało się zawędrować do obozu uchodźców w Kenii, poznają inne dzieciaki i zaprzyjaźniają się z Jeremiah i Paulem, którego umiejętności stają się jednym z ważniejszych elementów przeżycia.

Trzynaście lat później, teraz już młodzieńcy dostają szansę wylotu do Ameryki, gdzie poznają Carrie Davis, konsultantkę biura pośrednictwa pracy. Znalezienie pracy młodym uchodźcom nie będzie łatwe, skoro tak normalne dla nas rzeczy jak słomki, włączniki światła czy telefony zaskakują Sudańczyków na każdym kroku.

W The Good Lie, obok Reese Witherspoon (Spacer po linie, Devil’s Knot) grają także Corey Stoll (O północy w Paryżu, Dziedzictwo Bourne’a), Sarah Baker (Wyborcze jaja, Dziewczyna z Alabamy), Clifton Guterman (Stażyści, Straszny film 5), Sharon Conley (Igrzyska śmierci, Zanim odejdą wody), Travis Smith (Ring of Fire, Czterej bracia), Mike Pniewski (Million Dollar Arm, Bóg zemsty) i Arnold Oceng (Adulthood, Mój brat diabeł). Film Philippe Falardeau, reżysera Pana Lazhara pojawi się w kinach 3 października tego roku.

podobne treści