news

Studentka zgłosiła kamerkę w pokoju, wysłano ją do szpitala

Nigeryjka Chinemerem Eze studiowała w 2008 roku w nowojorskim Brooklyn
College. Podejrzewała, że właściciel pokoju, który wynajmowała,
zamontował w nim kamerę. Szkoła uznała dziewczynę za chorą psychicznie.

Eze domaga się teraz od szkoły odszkodowania, między innymi za bezprawne pozbawienie wolności. Nic dziwnego. Kobieta przyszła do biura studenta po pomoc, ponieważ byli współlokatorzy „szkalowali ją w Internecie”, a właściciel mieszkania śledzi za pomocą kamery. Przedstawiciele uczelni zapytali ją, czy „czy kiedykolwiek słyszała głosy”, a następnie wezwali karetkę. Następne dwa tygodnie dziewczyna spędziła w szpitalu psychiatrycznym Kings County. Poza licznymi upokorzeniami doznanymi w szpitalu, spotkało ją usunięcie ze szkoły. Studentka nie stawiła się na żaden egzamin w sesji, ponieważ była przecież w szpitalu.

Po powrocie do mieszkania dziewczyna… znalazła ową kamerę w przewodzie wentylacyjnym. Natychmiast się przeprowadziła, więc – jak przyznaje jej adwokat Andrew Spinnell – mamy tylko dowód w postaci słowa powódki.

Eze uzyskała już odszkodowanie od miasta Nowy Jork za niesłuszne umieszczenie w szpitalu, którym zarządza ratusz. Według jej adwokata, kwota odszkodowania jest „sześciocyfrowa”. [Gawker, zdjęcie Brooklyn College: Wikipedia. zdjęcie Kings County Psychiatric Hospital: baldpunk.com]​

podobne treści