aplikacjewynalazki

Student odtworzył pomysł Microsoftu na sterowanie gestami bez dodatkowego sprzętu

Trzy lata temu Microsoft Research pochwalił się systemem SoundWave, który daje możliwość sterowania przy pomocy gestów bez konieczności posiadania dodatkowych czujników – wystarczy głośnik i mikrofon. Jednak do tej pory Microsoft nie zdecydował się na szersze rozpowszechnianie tego rozwiązania, dlatego niecierpliwy szwedzki student postanowił opracować własną wersję, którą każdy może przetestować.

Oba systemy działają w oparciu o efekt Dopplera – głośniki komputera emitują niesłyszalny dla ludzkiego ucha dźwięk, a mikrofon urządzenia rejestruje zmiany w wysokości odbitego dźwięku w zależności od prędkości, z jaką użytkownik rusza rękoma. Oprogramowanie mierzy te zmiany, które przekładane są następnie na gesty dzięki czemu użytkownik może za ich pomocą kontrolować urządzenie.

Opierając się na artykule opublikowanym przez Microsoft Research szwedzki student nazwiskiem Daniel Rapp postanowił powtórzyć eksperyment przeprowadzony w Redmond, i trzeba przyznać, że jego rezultaty są imponujące. Napisany przez niego kod posłużył do stworzenia kilku demonstracji systemu, którymi można pobawić się na jego stronie internetowej.

podobne treści