news

Strzelanina w siedzibie YouTube

Amerykańskie media informują o strzelaninie, jaka miała miejsce w siedzibie YouTube w San Bruno. Z doniesień wynika, że trzy osoby zostały ranne, a jedna zginęła.

Jak podaje stacja ABC7 News, sprawcą ataku była 39-letnia Nasim Aghdam, która po ataku popełniła samobójstwo. Wcześniej jednak postrzeliła trzy osoby, dwie kobiety oraz mężczyznę. Stan jednej z poszkodowanych kobiet określany jest jako poważny, mężczyzna ma znajdować się w stanie krytycznym. Według stacji CBS News, mężczyzna ten miał być związany z Aghdam, więc policja traktuje całą strzelaninę w kategoriach przemocy domowej.

Jednak według stacji ABC7 News Aghdam, aktywistka praw zwierząt, nie miała żadnych powiązań z pracownikami serwisu, była za to jego użytkowniczką, która prowadziła kilka kanałów. Na swojej stronie wyrażała niezadowolenie ze zmian, jakie wprowadzone zostały na platformie, a które prowadziły do demonetyzacji jej nagrań, co „zniszczyło jej życie”. Jednocześnie, jej zdaniem polityka YouTube zmierza do cenzurowania treści nieodpowiadających kierownictwu platformy

„W prawdziwym świecie nie ma wolnego słowa. W prawdziwym świecie za mówienie prawdy nieakceptowanej przez system spotkają cię represje. Nagrania niektórych użytkowników są filtrowane (…) dlatego ludzie nie mogą ich wyszukać,” czytamy na stronie Aghdam.

Na razie są to oczywiście tylko spekulacje, jeśli jednak okazałoby się, że Aghdam rzeczywiście z tego powodu postanowiła rozpętać strzelaninę w siedzibie YouTube, byłby to chyba pierwszy przypadek w historii. Na razie śledztwo trwa, a policja przeszukuje teren w poszukiwaniu ewentualnych wspólników kobiety, która w tej chwili uważana jest za jedynego sprawcę strzelaniny.

Zdjęcie: Flickr/www.ukberri.net

podobne treści