news

Stopklatka myśli o telewizji

W połowie 2014 roku ruszy pierwszy kanał filmowy, który będzie można oglądać bez żadnych dodatkowych opłat w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z kandydatów starających się o koncesję jest Stopklatka TV. Będzie on nadawany cyfrowo w standardzie DVB-T, dzięki czemu bezpłatny dostęp do niego będzie miał każdy posiadacz telewizora.

Ubiegająca się o koncesję Stopklatka TV jest wspólną inicjatywą: grupy kapitałowej Kino Polska TV S.A., portalu internetowego Stopklatka.pl oraz spółki medialnej Agora. Połączenie ich sił ma być gwarancją „nowej jakości w ogólnodostępnej telewizji”. Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Stopklatka S.A., zachwala nowy kanał:

To nie przypadek, że startujemy w konkursie właśnie w takim składzie. Kino Polska ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu popularnego i jednocześnie ambitnego kanału filmowego. Stopklatka.pl zapewnia dostęp do bogatych  treści związanych z kinematografią, a Agora to już nie tylko prasa, radio i internet, ale także produkcja i dystrybucja kinowa. Wspólnie możemy zrobić bardzo wiele tak dla telewizji, jak i polskiego filmu.

Co znajdziemy w ofercie Stopklatka TV? Będą to między innymi: filmy fabularne, dokumenty, animacje polskich i zagranicznych twórców, programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej. Na szczęście Stopklatka TV nie zapomina o tym, co jest teraz na topie, to jest o nowych technologiach. Kanał ma on łączyć hity „tradycyjnego” kina z internetowymi możliwościami hybrydowej telewizji.

Projekt jest wpierany przez takie nazwiska polskiego ekranu, jak Wajda, Holland czy Machulski.

podobne treści