designgadżety

Stolik do kawy jako kontroler Nintendo Entertainment System

Pamiętacie jeszcze Nintendo Entertainment System? Ja pamiętam doskonale, była to jedna z pierwszych elektronicznych zabawek, jakie dostałem w swoje łapki. Charles Lushear również wspomina z nostalgią długie godziny spędzone przy konsoli, dlatego postanowił zbudować stolik do kawy, który wygląda i działa dokładnie jak pad Nintendo Entertainment System. Z tą drobną różnicą, że jest trochę większy.

Nintendo Controller Coffee Table wykonany jest z drewna klonu, mahoniu i orzecha. Ponieważ stół jest jednocześnie w pełni funkcjonalnym padem do konsoli NES, wszystkie przyciski działają tak jak działać powinny. Ale ponieważ ma to być jednocześnie funkcjonalny mebel, kabel służący do podłączenia stołu do konsoli (jeśli oczywiście ktoś jeszcze ma ją zagrzebaną gdzieś na strychu), zwija się do wnętrza stołu, a funkcjonalną powierzchnię tworzy tafla szklana. Którą oczywiście można zdjąć, jeśli po kawie najdzie Was nagle ochota na klasyczne Super Mario.

Prezentowany egzemplarz wyceniony został przez twórcę na 3 500 dolarów. Sporządzone przy okazji konstrukcji tego stołu plany, pozwalają na zbudowanie także trzech innych wersji, które różnić się mogą wykończeniem lub funkcjonalnością. Nie każdy stolik kawowy musi być od razu kontrolerem Nintendo Entertainment System, wystarczy, że będzie tylko tak wyglądał. Charles Lushear zastanawia się także nad dodaniem wejścia USB i dodaniem kompatybilności z Nintendo Wii.

[The Bohemian Workbench via Gizmag]

podobne treści