aplikacjewynalazki

Stół jako klawiatura

Nie jesteś wielkim fanem pisania na ekranie dotykowym? Nic straconego – szwajcarski designer opracował aplikację, która zamienia zwykły stół w klawiaturę.

Florian Kräutli twierdzi, że dzięki jego oprogramowaniu akcelerometr iPhone’a 4 może wykryć poszczególne uderzenia palców w stół. Urządzenie rozpozna później, który z „przycisków” został naciśnięty. Dzięki temu praktycznie każda płaska powierzchnia, na której położony byłby iPhone stawałaby się klawiaturą. Pozostaje jeszcze jeden problem do rozwiązania – skąd użytkownik ma wiedzieć, w które miejsce uderzyć?

To akurat rozwiązano w bardzo prosty sposób – wystarczy, że użytkownik będzie nosił ze sobą kartkę papieru z wyrysowaną klawiaturą i miejscem na iPhone’a.

Jest to bardzo ciekawy projekt, choć ma kilka poważnych wad. Przede wszystkim należy nauczyć się obsługiwać tę klawiaturę. Dodatkowo jeśli użytkownik zgubi kartkę papieru może zapomnieć o pisaniu przy pomocy aplikacji. Ponadto za każdym razem użytkownik musi uderzyć palcem w podłoże – ekran dotykowy wystarczy dotknąć.

Ale jako proof of concept – pierwsza klasa.

[The Register]

podobne treści