design

Stół do salonu mieści się w zwykłej kopercie

Stół Postable zaprojektowany przez Holendrów ze Studia Toer naprawdę można wysłać zwykłą pocztą! Ikea może się schować ze swoimi „płaskimi” opakowaniami.

Każdy element składanego mebla ze stali nierdzewnej jest na tyle lekki, wąski i płaski, że  mieści się do koperty. Oto, jak twórcy wyjaśniają kulisy powstania Postable:

Zmiany w zachowaniach konsumenckich oraz rewolucja, którą przyniosły sklepy internetowe, skłoniły nas na skupieniu się na metodzie transportu nowego mebla. Toer chce się zmierzyć z ograniczeniami stwarzanymi przez logistykę.

Ludzie urządzają przestrzeń, w której mieszkają. Niegdyś większość mebli zdobywali niedaleko miejsca zamieszkania. Potem zaczęli je oglądać blisko domu i zamawiać online. Dziś Internet wystarcza im do wybierania tego, co chcą kupić.

Jeśli oglądamy i kupujemy online, zanika relacja klient – sprzedawca. Jeśli produkty przychodzą pocztą, nie musimy być w domu, gdy przychodzi listonosz. Postable zaprojektowano tak, że interakcja międzyludzka towarzysząca zakupowi została wyeliminowana.

Koszt przesyłki z Eindhoven (pocztą!) to kilka euro, ale same stoły tanie nie są. Najmniejszy, o wymiarach 60 x 40 x 38 centymetrów, kosztuje 190 euro.  Większe modele to większy wydatek: średni Postable kosztuje 390 euro, zaś największy stół, odpowiedni na rodzinny obiad, 690 euro.


[Studio Toer, MoCo Loco]

podobne treści