news

Sto drzew z jednego pudełka

Recycling tego pudełka to nie najlepszy pomysł. Life Box lepiej wykorzystać do stworzenia drzewnej szkółki, ponieważ zawiera około stu nasionek drzew pokrytych zarodnikami grzybów. Dlaczego?

Ponieważ grzyby mikoryzowe sprawiają, że rośliny szybciej wyrosną, gdy tylko nasienie zetknie się z wodą. Dlatego to bardzo, bardzo ważne, by zbyt wcześnie nie zamoczyć pudełka. Ostrożnie, panie dostawco!
Plant This Cardboard Box to Grow 100 Trees
Wiadomo, że jeden Life Box kosztuje 30-50 dolarów, nie wiadomo, ile kosztują pudełka w cenie hurtowej (nie chce tego zdradzić producent). Gdyby pomysłem zainteresowała się firma, która wysyła tysiące kartonowych paczek, a ze stu nasion przetrwało choćby jedno drzewo, korzyści dla środowiska byłyby olbrzymie.

Mam tylko nadzieję, że towar nie zacznie pachnieć zarodnikami. [Mark Wilson/giz, The Life Box, inhabitat]

podobne treści

  • deus.eversor

    żeby tak iglaki… sony, świerki, modrzewie, jałowce, tuje, tam były!

  • Anonim

    Przypuśćmy że losowy odbiorca takiego pudełka by je wyrzucił do śmietnika poszłoby na makulatorę a gdyby je wyrzucił i tak jacyś ekolodzy by je podnieśli bo myśleliby że to śmieć wreszcie gdyby je zakopał ktoś mógłby go zakablować i miałby mandat za zakopywanie śmeici jak zwykle ludzie stają ndęba w nasych czasach żeby wymyślać absurdalne pomysły żeby tylko się kojarzyło z ekologią . A jeśli komukolwiek z was zamarzyło się posadzenie drzewka to nei ma najmniejszego problemu na allegro za 2 zł można kupować nasionka jwielu rodzajow drzew