biznesnewsWiadomość główna

Steven Sinofsky, szef linii Windows, odszedł z Microsoftu

Steven Sinofsky, człowiek, który odpowiedzialny był za rozwój produktów Windows, odszedł z Microsoftu. Sinofsky pracował w Redmond od 1989 roku a kierownictwo nad projektem Windows przejął po wpadce jaką był Microsoft Vista.

Z Microsoftu odchodzi z powodu „rosnących napięć pomiędzy Sinofskym a pozostałym wyższym kierownictwem. Jest to o tyle zaskakujące, że był postrzegany jako potencjalny następca Ballmera na stanowisku CEO. Zaskakujące tym bardziej, że pod koniec października zadebiutował Windows 8, najnowsze dziecko Sinofsky’ego, które generalnie zbiera pozytywne recenzje. 75% sprzedawców twierdzi, że system sprzedaje się tak jak się tego można było spodziewać, pozostali twierdzą, że jego sprzedaż przekroczyła ich oczekiwania.

Zanim przejął kontrolę nad rozwojem Windowsa 7 a później Windowsa 8, Sinofsky pracował nad rozwojem produktu Office. To właśnie pod jego kierownictwem udało się naprawić to, co najbardziej denerwowało użytkowników w Viście. Svinofsky miał również pewien wkład w stworzenie nowego Outlook.com, Skydrive’a oraz tabletu Surface.

Obowiązki Sinofsky’ego przejmą Julie Larson-Green, która zajmie się oprogramowaniem i sprzętem dedykowanym pod Windowsa, oraz Tami Reller, CFO Microsoftu, która zajmie się sprzedażą. W liście do pracowników na temat odejścia Sinofsky’ego Steve Ballmer napisał:

„Po tym jak udana inauguracja Windowsa 8 oraz tabletu Surface otworzyła przed nami nową erę, Steven Sinofsky zdecydował się odejść z firmy. Steven dołączył do Microsoftu w 1989 roku jako inżynier rozwoju oprogramowania i na wiele sposobów przyczynił się do rozwoju firmy czy to jako techniczny doradca Billa Gatesa czy to jako wiodący inżynier Microsoft Office czy dzięki jego kierownictwu nad Windowsem, Windowsem Live oraz Surface. Jestem wdzięczny za pracę, jaką Steven wykonał podczas swoich dni w firmie.”

Jego CV w Microsofcie jest naprawdę imponujące, więc jeśli postanowił pożegnać się z firmą, naprawdę musiało „pójść na noże”.

[Microsoft, AllThingsD]

podobne treści