newssprzęt

Sterowany gestami laptop Sony Vaio E 14P


Sony wprowadziło właśnie na rynek laptop Vaio E 14P wyposażony w interfejs  umożliwiający sterowanie nim za pomocą gestów.


Na grube na 22,4mm urządzenie, obok zapewniającej mu aż do 7 godzin ciągłej pracy baterii, składają się między innymi: 14-calowy ekran (1366×768 pikseli), dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-2350M (2,3GHz), karta graficzną AMD Radeon HD 7670M (1GB VRAM), 500GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, 4GB pamięci operacyjnej RAM (DDR3), a także moduły USB (2.0, 3.0), Bluetooth (4.0) i HDMI oraz  1,3-megapikselową web-kamera Exmor HD, która (co chyba najbardziej interesujące w wypadku Vaio E 14P) może być wykorzystywana do sterowania laptopem z pomocą rejestrowanych przez nią gestów. Zupełnie tak, jak ma to miejsce choćby w Microsoftowym Kinectcie.

Machając dłońmi można więc będzie na przykład przerzucić zdjęcie w przeglądanej przez nas galerii, przejść na inną stronę internetową, a nawet zwiększyć lub zmniejszyć głośność odtwarzanych na komputerze multimediów. Niestety, funkcja ta wspiera na razie tylko cztery programy: Windows Media Player, Internet Explorer 9, PowerPoint oraz PowerDVD i póki co – nie wiadomo czy lista ta kiedykolwiek poszerzy się o nowe pozycje. Oby.

Laptop Sony Vaio E 14P ukaże się w trzech różnych wariantach kolorystycznych – białym, różowym i czarnym. Do Polski, według wstępnych wieści, zawitać ma zaś w czerwcu tego roku, czyli mniej więcej w trakcie zbliżającego się EURO.

[slashgear]

podobne treści