film

Stephen Lang zagra we wszystkich trzech sequelach Avatara

James Cameron poinformował świat o tym, że Stephen Lang, odtwórca roli Milesa Quaritcha w pierwszej części opowieści o Pandorze, zagra w kolejnych trzech częściach filmu. W połączeniu z informacjami od samego głównego aktora, Sama Worthingtona, który mówił w wywiadzie z NovaFM o tym, że zdjęcia do WSZYSTKICH kolejnych części rozpoczną się za rok i będą kręcone jednocześnie można powiedzieć, że maszynka do zarabiania pieniędzy zaczyna się rozpędzać. Cameron, wypowiadając się na temat obecności Stephena Langa w Avatarze mówił tak:

Stephen stworzył tak niesamowitą kreację w pierwszym filmie, że jesteśmy szczęśliwi mogąc mieć go z powrotem. Nie powiem oczywiście JAK wróci, ale koniec końców, jest to science-fiction. Jego postać zawita w najdziwniejsze miejsca w naszej sadze. Bardzo cieszę się na pracę z tak utalentowanym aktorem, który stał się również moim dobrym przyjacielem.

Początkowo Cameron miał zrobić tylko dwa sequele, jednak w trakcie tworzenia kolejnych projektów postanowił z ekipą zaplanować kolejny. Tak w oficjalnym oświadczeniu reżyser argumentował swój wybór:

Budowanie świata Avatara było niezwykle rzadkim i satysfakcjonującym doświadczeniem. W czasie pisania nowych filmów, doszedłem do wniosku, że ten świat, postacie i historia stały się bogatsze niż przewidywałem i stało się jasne, że dwa filmy byłyby niewystarczające, by opowiedzieć wszystko, co chcę przekazać.

Pierwsza z kontynuacji pojawi się w kinach w grudniu 2016 roku, a następne mają się pojawić rok po roku. Nad scenariuszami do filmów pracują Rick Jaffa i Amanda Silver (para pracowała wspólnie nad Genezą planety małp), Shane Salerno (Savages), oraz Josh Friedman (Wojna Światów).

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści