news

Stephen Hawking spocznie obok Newtona i Darwina

Zmarły w ubiegłym tygodniu fizyk zostanie pochowany w opactwie Westminsterskim, jednej z najważniejszych świątyń anglikańskich. Urna z jego prochami zostanie złożona obok Izaaka Newtona i Karola Darwina.

Oraz brytyjskich monarchów, ponieważ to właśnie w opactwie odbywają się zarówno uroczystości koronacyjne, jak i pogrzeby członów rodziny królewskiej oraz zasłużonych osób.

Uroczystości pogrzebowe Stephena Hawkinga rozpoczną się 31 marca w kościele uniwersytetu Cambridge, w którym Hawking przepracował 52 lata. W latach 1979 – 2009 obejmował katedrę Lucasa na tej uczelni, tak jak kiedyś Newton. Sam Hawking żartował z tego faktu twierdząc, że stołek Newtona nie był zmotoryzowany.

Po pogrzebie urna z jego prochami zostanie przeniesiona do opactwa Westminsterskiego i złożona w części upamiętniającej znanych brytyjskich naukowców. Stephen Hawking spocznie więc między innymi niedaleko Isaaca Newtona, Ernesta Rutherforda czy Karola Darwina. Dokładna data, w której jego prochy zostaną tam złożone nie została jeszcze podana.

Zdjęcie: NASA

podobne treści