gryinternetWiadomość główna

Steam wprowadzi możliwość dzielenia się grami

Użytkownicy Steama, dobra wiadomość! Potentat na rynku cyfrowej dystrybucji gier PC ogłosił dziś, że już niebawem uruchomiony zostanie program Family Sharing, dzięki któremu gracze będą mogli za darmo dzielić się zawartością swojej biblioteki tytułów z maksymalnie dziesięcioma innymi osobami.

Pierwsze tysiąc osób otrzyma dostęp do tej funkcji już w przyszłym tygodniu. Funkcjonalność ta ma być stopniowo udostępniana także pozostałym użytkownikom Steama.

Niestety, poza niezaprzeczalnymi zaletami, program Family Sharing będzie miał także swoje wady. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim fakt, że niektórymi tytułami i tak nie będzie można się dzielić a gry, które przypisane zostały do konkretnych regionów geograficznych nadal będą musiały być uruchamiane w danym regionie. Dodatkowym ograniczeniem jest także to, że w jednym czasie z danej biblioteki korzystać będzie mogła jedna osoba. Właściciel będzie miał priorytet, więc jeśli zaloguje się on w tym samym czasie co człowiek, który pożycza jego grę, ten drugi będzie mógł albo zapisać stan gry, albo kupić dany tytuł, albo zostanie „wypchnięty” przez system z danej biblioteki.

Posunięcie Valve nie jest przypadkowe. Już niedługo zadebiutują konsole nowej generacji Sony i Microsoftu a obie firmy zapowiedziały już wprowadzenie podobnego systemu.

podobne treści