gryinternet

Steam przyjmie złotówki

Dobra wiadomość dla wszystkich graczy korzystających z platformy Steam. Valve wprowadziło płatność w złotówkach, dzięki czemu przewalutowanie płatności, wiążące się często z pobraniem prowizji, nie będzie już konieczne.

Dodatkową korzyścią jest także to, że ceny przeliczone zostały na złotówki na podstawie dolarów, a nie euro, które do tej pory były podstawą dla przeliczania ceny dla polskich klientów. A na Steamie jeden dolar odpowiadał jednemu euro, więc może się okazać, że za gry zapłacimy mniej niż dotychczas. Przykładowo za grę wycenioną na 19,99 dolarów (czyli 19,99 euro) trzeba zapłacić 73 złote, a nie, jak do tej pory po przeliczeniu na złotówki, 84 złote.

Środki zgromadzone w Portfelach zostały przewalutowane przez Valve według wczorajszego kurs, a firma uspokaja, że wprowadzenie złotówek na Steamie nie odbije się w żaden sposób na działaniu platformy i nie wpłynie na zawartość biblioteki.

Wraz z dodaniem płatności złotówkowych pojawiły się także nowe metody płatności. Od teraz za gry można płacić nie tylko PayPalem, Skrillem, kartami Visa, MasterCard i American Express, ale też za pomocą Przelewów24 i Sofort, czyli polskich pośredników oferujących przelewy błyskawiczne.

podobne treści