gryWiadomości promowane

Steam Machines czyli cała seria komputerów pod szyldem Valve

Teraz wiemy to już oficjalnie – Valve buduje własną maszynę. Nie będzie to jednak jeden Steam Box, jak wcześniej zakładano, ale cała seria komputerów o nazwie Steam Machines. Pierwsze prototypy mają trafić do testerów jeszcze w tym roku.

Po poniedziałkowej prezentacji SteamOS, przyszedł czas na zapowiedź urządzeń, które będą z niego korzystały. Valve nie zamierza ograniczać się do jednego urządzenia, zamiast tego zaproponowało wielu producentom swój system operacyjny, wokół którego mają oni budować swoje komputery do grania. Rynkowa premiera tych urządzeń ma nastąpić w 2014 roku.

„Świat rozrywki jest różnorodny – każdy powinien mieć prawo wyboru. Chcemy, aby wszyscy mieli możliwość wyboru sprzętu, który wydaje im się najlepszy. Współpracujemy z wieloma partnerami, by umożliwić stworzenie szerokiego wachlarza komputerów Steam dostępnych już w 2014. Wszystkie z nich działać będą na systemie SteamOS,” czytamy na stronach Valve.

Zanim to jednak nastąpi, Valve planuje rozpocząć testy własnego prototypu takiej maszyny (czyli prawdopodobnie tego, co znaliśmy pod nazwą Steam Box). Informacje na jej temat, tak samo jak na temat kolejnych urządzeń ze SteamOS, na razie są jednak dość skąpe. Wiemy, że przyszli użytkownicy będą mogli sami zainstalować inny system operacyjny, wymieniać podzespoły i wykorzystywać je według własnego uznania. Firma nie będzie zmuszała użytkowników do zakupu nowych urządzeń a Steam w obecnej formie działać będzie normalnie. Na temat specyfikacji technicznych urządzeń Valve na razie milczy.

Wiadomo natomiast, że jeszcze w tym roku Valve roześle 300 prototypów testerom, którzy spełnią określone wymagania. Każda z osób zainteresowanych wzięciem udział w testach, musi do 25 października spełnić następujące wymagania:

  1. Dołączyć do grupy Steam Universe
  2. Zaakceptować warunki umowy Steam Hardware Beta Terms and Conditions
  3. Dodać 10 znajomych na Steam (jeżeli jeszcze tylu nie posiada)
  4. Utworzyć publiczny profil na Społeczności Steam (jeżeli jeszcze go nie posiada)
  5. Zagrać w grę, używając kontrolera w trybie Big Picture

Spośród osób, które spełnią te wymagania, Valve wylosuje 300 szczęśliwców, do których trafią prototypy. Testy mają być całkowicie jawne a testerzy będą zachęcani do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami publicznie.

Tymczasem Valve odlicza już do kolejnego ogłoszenia, które nastąpić ma jutro.

podobne treści