news

Steam: gracze wracają do Windowsa 7

Microsoft nie szczędzi wysiłków, by przekonać jak największą ilość użytkowników do Windowsa 10, tymczasem jest jeden segment, w którym popularność obecnej generacji „okienek” nie tylko nie rośnie tak szybko, jakby sobie tego życzono w Redmond, ale wręcz spada. Są to gracze.

Przynajmniej tak wynika z najnowszych danych platformy Steam, w której udział Windowsa 10 spadł w stosunku do ubiegłego miesiąca o 0,91 procent. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie jest to pierwszy miesiąc, w którym to Windows 10 odnotowuje spadki na największej platformie cyfrowej dystrybucji gier.

Obecnie ze Steama na Windowsie 10 korzysta 48,77 procent wszystkich użytkowników, więc jest to nadal system, który cieszy się wśród użytkowników platformy największą popularnością, ale zmniejsza się ona z miesiąca na miesiąc. Co ciekawe, w tym samym czasie zyskuje Windows 7, z którego korzysta obecnie 36,81 procent użytkowników platformy, co sugerowałoby, że część użytkowników przenosi się na starszą wersję systemu.

podobne treści