foto

Statyw do aparatu pożądany przez pararazzi

Fotografowie zyskali nowe narzędzie, które sprawi, że portale plotkarskie będą miały jeszcze więcej materiałów. Mur dookoła domu gwiazdy ani wianuszek ochroniarzy nie przesłonią już widoku żadnemu profesjonaliście, który pragnie zdobyć sensacyjne zdjęcie lub nagranie.

Sprzęt fotograficzny wystarczy ustawić na niezwykle wysokim statywie o wdzięcznej nazwie Tree-pod (gra słów z angielskim „tripod”, czyli „trójnóg”) tudzież Zhezhi, produkowanym przez firmę Fishbone z Tajwanu. Konstrukcja mierzy 3,3 metra, ale składa się do 90 centymetrów. Można ją nazwać przenośną, ale waga 13 kilogramów sprawi, że będzie stanowić ciężki element wyposażenia fotografa.

Aluminiowy statyw ma odczepiane uchwyty umożliwiające wspięcie się na szczyt, aby fotograf mógł ustawić aparat lub kamerę i sterować sprzętem. Przyda się więc czujny asystent, który dopilnuje, by żaden konkurencyjny fotoreporter nie przechylił nam Tree-poda.

Cena przypominającego drabinę trójnoga wynosi około 6 tysięcy dolarów. Dobremu paparazzo zwróci się po pierwszym pikantnym zdjęciu sprzedanym tabloidom. [Fishbone Stabilizers, DSLR News Shooter, PetaPixel]

podobne treści