newssmartfonyWiadomość główna

Starsze Xperie nie otrzymają update’u do Androida 4.1 Jelly Bean

Smutne wieści dla posiadaczy nieco starszych (choć znowu nie aż tak bardzo starych) smartfonów z popularnej linii Sony Xperia. Japoński gigant podzielił się z nami wczoraj planowym rozkładem aktualizacji oprogramowania garści urządzeń ze swojej stajni do Androida 4.1 Jelly Bean. Niestety – dotyczy on w zasadzie tylko i wyłącznie słuchawek wyprodukowanych już w 2012 roku.

Tak to już niestety bywa, że decydując się na zakup smartfona z Androidem na pokładzie musimy liczyć się z tym, że być może nie będzie on otrzymywać terminowych aktualizacji do nowszych wersji swego bazowego oprogramowania. Często są one mocno odkładane w czasie albo w ogóle ignorowane. Tym razem padło na posiadaczy smartfonów Xperia wyprodukowanych przed 2012 rokiem, którzy to prawie na pewno nie doczekają się update’u swoich urządzeń do najnowszego Androida. Szkoda.

Z nieco bardziej optymistycznej strony – nowsze smartfony z rodziny Sony Xperia mają otrzymać Androida Jelly Bean już w pierwszym kwartale 2013 na roku. Na pierwszy ogień mają pójść słuchawki Xperia T, Xperia TX i Xperia V (a w dalszej kolejności także Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go i Xperia J).

[Engadget]

 

podobne treści