newstablety

Starcie tabletów: iPad vs. PlayBook vs. Galaxy Tab vs. Slate

Wreszcie pojawiła się konkurencja dla iPada: poznaliśmy specyfikację HP Slate, Galaxy Tab udanie zadebiutował i w końcu zobaczyliśmy biznesowy PlayBook twórcy BlackBerry. Oto, jak prezentują się na przygotowanym przez nas zestawieniu:

#!#photo2#!#

Muszę zaznaczyć, że nie wiemy jeszcze wszystkiego o PlayBooku, a specyfikacja tabletu HP Slate została przygotowana na podstawie dokumentu, który wyciekł do Sieci i nie został jeszcze potwierdzony przez producenta sprzętu.

Pomimo niezłych danych technicznych tabletów firm RIM oraz Samsung, to iPad posiada trzy cechy, które póki co dają mu prowadzenie: iOS, App Store oraz bycie pierwszym tego typu urządzeniem na rynku. Nawet para aparatów HD może nie wystarczyć, by pobić gadżet Apple’a. [Brian Barrett/giz]

podobne treści

 • matt

  win7 ma IE, iOS ma Safari, ale każdy ma możliwość zainstalowania dowolnej przeglądarki dostępnej dla danej platformy.

 • relogeiro92

  Sorry, ale iPad odkąd pojawił się iOS 4 ma wielozadaniowość, a po za tym jest jeszcze Backgrounder z Cydi ^^

 • pio11

  Śmieszne porównanie nic nieznaczących cyferek. Liczy się system a dla mnie obecnie najlepszy jest iOS.

 • krzysztof.irc

  Jeszcze raz …
  prowadzenie daje iOS, App Store i pierwszy na rynku ??
  Co to za bzdury …
  1. iOS wszelkie możliwe blokady instalowania nieautoryzowanych aplikacji
  2. App Store znajdą się tam programy, które przejdą cenzurę apple ( a o to jest ciężko )
  3. Pierwsze tego typu urządzenie.
  Że co ??? jakie pierwsze ! tabletów było na rynku mnóstwo, bardziej udane i mniej ale były ! a nawet jakby przyjąć, że nie było to co to zmienia, że iPad był pierwszy ? Pierwszy nie znaczy lepszy ..
  O BB się nie wypowiem bo nie miałem styczności ale marginalizowanie Androida nie wspominając nawet słówkiem o win7 to już krypto reklama. Masa developerów pisze na androida i ten system się rozwija to powinno być zaznaczone. Jeśli mowa o Slate to proszę mi wybaczyć …… to jest lobbowanie za apple, które śmierdzi przekupstwem …
  Czy według Pana iOS jest bardziej wartościowy niż Windows 7 ?
  Jeśli tak to ma Pan albo naście lat albo jest Pan fanatykiem Apple.
  Sam długo używałem Mac OS i system jest świetny ale niestety ilość oprogramowania free jest jak 10:1000 na korzyść win7, więc uznanie iOS jako cechę, która daje prowadzenie jest co najmniej nie na miejscu, żeby nie powiedzieć o możliwym sponsoringu tego porównania …..
  Panie Michale jak pisać to bezstronnie

 • 1.patryk.4

  Przepraszam, ale zanim pojawią się te śmieszne iPad-killery to wyjdzie już iOS 4.2 dla iPada,a wraz z nim multitasking.

 • Anonim

  [email protected]: Gizmodo to międzynarodowa sieć blogów opiniotwórczych… Więc proszenie autora o bezstronność chyba możemy uznać za dobry żart ! :D

 • krzysztof.irc

  @Grzybek
  Wiesz co …
  Nie pomyślałem :) jeśli tak to proszę resztę o nie czytanie mojego poprzedniego wpisu bo zagrozić to może pozycji Pana Mateusza.
  UWAGA reszta gawiedzi: NIE czytać mojego poprzedniego wpisu, dziękuję :)

 • 4hesus

  Jak dla mnie PlayBook jest najbliższy ideau.

 • bushomaniak

  Witam
  Ja się nie zgodzę że iPad jako przodownik tabletów na świecie .
  Według mojej oceny technicznej to :
  1 miejsce – BlackBerry
  2 miejsce – Galaxy Tab
  3 miejsce HP Slate
  4 miejsce iPad
  i tyle na temat :P

 • norbvlo

  Osobiscie odnosze wrazenie iz gizmodo.pl w kazdym artykule podkresla szczegolnie sprzet Steva Jobsa:P pomimo wielu wad itd.

 • Dawid Krysiak

  drobny detal – większość produktów prezentowanych w zestawie, nawet nie jest osiągalna w sprzedaży (na pewno nie w Polsce) – zabawa więc w porównywanie istniejącego od pewnego czasu i święcącego triumfy ipada z ipad-wannabe w stylu hp slate, jest lekkim nieporozumieniem. Porównajmy coś, co można kupić, co można potestować parę miesięcy i rzeczywiście powiedzieć ile jest warte… Bo na razie to przypomina mi to onanizowanie się gości którzy kupili i9++ na allegro i chwalą się ze łzami w oczach że mają „prawie iphone’a za ułamek ceny”…