wynalazki

Stack: drukarka, która „przegryzie się” przez ryzę papieru

Podczas gdy narzędzia biurowe jakimi są komputery stają się coraz mniejsze, drukarki właściwie się nie zmieniają. Oczywiście stają się coraz wydajniejsze i mogą spełniać dużo więcej funkcji, jednak zasadniczo nadal pozostają dość dużymi pojemnikami na papier wyposażonymi w dysze do jego zadrukowywania. Mugi Yamamoto postanowił to zmienić projektując drukarkę, która nie potrzebuje pojemnika na papier – sama „przegryzie się” przez jego stosy.

Drukarka o nazwie Stack powstała jako projekt dyplomowy studenta Yamamoto. Dzięki temu, że składa się ona jedynie z mechanizmów podających papier, dysz i zbiorników na tusz, udało się znacząco zredukować wymiary i wagę tej drukarki biurowej. Ale jak to właściwie działa?

Wystarczy położyć Stack na ryzie papieru i włączyć drukowanie. Wewnętrzny mechanizm pobierze pierwszą kartkę z góry, zadrukuje ją i „wypluje” na wierzchu urządzenia. Jeśli dana ryza zostanie zużyta, wystarczy położyć drukarkę Stack na nowej. Powtarzać do uzyskania zadowalających rezultatów lub do wyczerpania zapasów papieru.

Interesujące? Jak najbardziej. Niestety w najbliższej przyszłości nie będzie można samemu skorzystać z możliwości tej drukarki. Urządzenie jest na razie prototypem i zanim zostanie skierowane do masowej produkcji, jego projekt techniczny będzie musiał być jeszcze udoskonalony.

podobne treści