news

Średnio jeden telefon na sekundę!

W ostatnim kwartale Apple sprzedał 8,75 miliona iPhone’ów. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. A cała firma w tym czasie niemal dwukrotnie zwiększyła swoje zyski.

Na iPhone’ach Apple zarobił 5,3 miliarda dolarów, czyli średnio 600 dolarów na telefon. To o 131% więcej, niż w analogicznym kwartale zeszłego roku. Czysty obłęd!

Inne produkty też nie sprawiły firmie zawodu. Zmniejszyła się co prawda sprzedaż wszystkich iPodów, ale iPod Touch wciąż cieszy się popularnością i zanotował 63% wzrostu sprzedaży. Natomiast na sprzedaży aplikacji i multimediów przez iTunes Apple zarobił 1,1 miliarda dolarów. Przez te trzy miesiące użytkownicy pobrali aplikacje ponad 4 miliardy razy.

Można nie lubić Steve’a Jobsa. Można się z niego śmiać. Ale trzeba przyznać, że facet naprawdę ma głowę do biznesu. [matt buchanan/giz, Apple]

podobne treści

  • dustgarden

    A Chinczyki siedzą i składają nam te zabaweczki za przysłowiową „miseczkę ryżu”… Tak świecie, tak — biegnij ślepo za tymi wszystkimi gówienkami, których nikt nie potrzebuje, ale każdy chce mieć… na pewno zaprowadzi nas to do szczęścia i dobrobytu :>