wynalazki

SpotMini: najnowsza konstrukcja Boston Dynamics

Co prawda przyszłość Boston Dynamics w ramach holdingu Alphabet nie jest pewna, ale przynajmniej pewne jest to, że firma cały czas projektuje imponujące roboty. Ich najnowsze dzieło, nazwane SpotMini, nie tylko świetnie poradzi sobie z przeszkodami, jakie może napotkać w domu, ale może też podać na przykład szklankę.

Wszystko dzięki ramieniu, jakie można zamontować na jego „grzbiecie”. Choć trzeba przyznać, że przez miejsce montażu, przypomina ono raczej głowę. Ale nie wygląd jest w tym wypadku najważniejszy.

W robocie SpotMini Boston Dynamics zrezygnowało z hydrauliki na rzecz silników elektrycznych, dzięki czemu urządzenie jest dużo cichsze, niż wcześniejsze generacje czworonożnych konstrukcji firmy. SpotMini waży jedynie 25 kilogramów (30 kilogramów z zamontowanym ramieniem), a na jednym ładowaniu może działać przez półtorej godziny. Urządzenie jest oczywiście wyposażone w cały zestaw czujników, dzięki czemu może bezpiecznie nawigować w praktycznie każdym otoczeniu.

Oprócz sprawnego pokonywania schodów, czy samodzielnego wstawania po upadku, SpotMini może zostać nauczony tego, by wykonywać proste zadania. Krótki przegląd możliwości nowego robota Boston Dynamics znajdziecie poniżej.

podobne treści