aplikacjeinternet

Spotify rozważa wprowadzenie abonamentu z bezstratną kompresją audio

Usługi strumieniowania muzyki mają wiele zalet, mają też często wadę, którą jest relatywnie niska jakość strumieniowanych plików audio. Nie inaczej jest w przypadku Spotify, które jednak przygotowuje się do uruchomienia usługi w dużo wyższej jakości.

Jak donosi portal The Verge, niektórzy użytkownicy Spotify otrzymali zaproszenia do skorzystania z nowego abonamentu o nazwie Spotify Hi-Fi. Co ciekawe, skierowane do nich oferty różnią się pomiędzy sobą pod względem ceny (dopłata do konta Premium ma wynosić 5, 7,5 lub 10 dolarów) oraz oferty, jaką za tę cenę będzie można otrzymać.

We wszystkich przypadkach jest to obietnica strumieniowania plików dźwiękowych w „bezstratnej jakości CD” (czyli najpewniej w formacie FLAC), ale niektóre zaproszenia oferowały zniżki na płyty winylowe w limitowanych edycjach, a nawet jeden album winylowy w prezencie. Akceptacja oferty najczęściej skutkowała powiadomieniem o niedostępności Spotify Hi-Fi w danym regionie lub innym błędem.

Ponieważ Spotify nie poinformowało oficjalnie o zamiarze uruchomienia takiej usługi, nietrudno domyślić się, że firma na razie sonduje rynek. A biorąc pod uwagę, że robi to już na prawdziwych użytkownikach, oficjalna premiera Spotify Hi-Fi jest raczej bliżej niż dalej.

podobne treści