biznesnews

Spotify przejmie SoundCloud?

Szykuje się spore przemeblowanie na rynku serwisów muzycznych. Jak donosi Financial Times, Spotify chciałoby przejąć SoundCloud.

Według brytyjskiego dziennika rozmowy na temat szczegółów przejęcia są już na zaawansowanym etapie. Szwedzka firma chciałaby nie tylko zostać właścicielem serwisu SoundCloud, ale także zintegrować go ze Spotify, co ma przyczynić się do pojawienia się w usłudze rozbudowanych funkcji społecznościowych, których brak obecnie w usłudze.

Najprawdopodobniej w efekcie przejęcia SoundCloud przez Spotify zmieni się też trochę pozycja artystów w tym ostatnim serwisie, którzy reprezentowani są tam zazwyczaj przez swoje wytwórnie. Tymczasem SoundCloud wykorzystywany jest przez wielu niezależnych twórców, głównie z gatunku muzyki elektronicznej. Integracja zasobów obu serwisów byłaby dla nich wielką szansą promocji swojej twórczości, dzięki możliwości dotarcia do 40 milionów płacących użytkowników Spotify.

Na razie jednak żadna z firm oficjalnie nie chce potwierdzić tych doniesień. Jeśli chodzi o oficjalne wypowiedzi, to Spotify ogłosiło dziś start swojej usługi w Japonii, choć na razie jedynie w systemie opartym na zaproszeniach. W kraju Kwitnącej Wiśni testowany jest też podgląd tekstów utworów w aplikacji mobilnej, który ma niebawem zostać udostępniony użytkownikom w innych krajach.

podobne treści