newssmartfonysprzęt

Sporów o patenty ciąg dalszy – Fujifilm pozywa Motorolę

Wojna patentowa trwa w najlepsze. Nie ma już na świecie chyba ani jednej firmy, która choć raz nie oskarżyłaby swoich konkurentów o korzystanie z kradzionych (w domyśle – od niej) rozwiązań. Pozwy sypią się prawdziwymi lawinami, a tym razem w szranki stanęły Fujifilm i Motorola.

Kojarząca się przede wszystkim z aparatami fotograficznymi (a właściwie filmami do nich), japońska firma oskarżyła Motorolę o naruszenie w jej 23 smartfonach rozwiązań z zakresu patentów #6,144,763, #6,915,119, #7,327,886 i #5,734,427. O co konkretnie chodzi? Zarzuty Fujifilm dotyczą m.in. przetwarzania obrazów, funkcji wykrywania twarzy i zagadnień związanych z szeroko pojętą komunikacją pomiędzy urządzeniami („drogą inną niż sieć telefoniczna”). Na razie trudno powiedzieć w jakim stopniu oskarżenia Japończyków są zasadne i czy firma ma jakiekolwiek szanse na zwycięstwo w zbliżającym się wielkimi krokami procesie.

Jedno jest pewne – spory patentowe o urządzenia pracujące pod kontrolą Androida (a już szczególnie te związane z Motorolą) z całą pewnością przysparzają Google sporego bólu głowy.

[via engadget]

podobne treści