news

Spis powszechny duchów

Kolumbijczyk William Betancur wpadł na niecodzienny pomysł. Od razu
wyjaśniamy, że jest właścicielem domu pogrzebowego, więc jego pomysły
mogą się nieco różnić od naszych.

Cztery miesiące po śmierci ukochanego psa, Betancur nadal czuł, że duch zwierzęcia wydeptuje w domu pogrzebowym ścieżki, które pies uczęszczał za życia. Mężczyzna doznał olśnienia i postanowił przeprowadzić spis powszechny duchów w swoim mieście Medellin, czyli drugiej pod względem wielkości metropolii w Kolumbii. Nikt wcześniej tego nie zrobił, tymczasem duchów jest wszędzie mnóstwo!

Przedsięwzięcie jest pracochłonne, ale wysiłki już przynoszą rezultaty. Betancur zebrał teczki na temat 215 duchów. Dysponuje też 23 zdjęciami i nagraniami działalności istot z zaświatów, na przykład filmem, na którym migoczą światła.

Chętni mogą dzwonić do Betancura lub pisać na [email protected], by zgłaszać ducha w swoim domu. Mężczyźnie pomaga w pracy czterech pracowników domu pogrzebowego. Po zgłoszeniu ducha, jadą na wskazane miejsce i dokumentują zjawiska paranormalne.

Do firmy przychodzą liczne oferty sprzedaży urządzeń do wykrywania duchów. Betancur zamierza jednak sam zarobić na przedsięwzięciu, wydając na jego temat książkę lub kręcąc film dokumentalny. [AFP, io9]

podobne treści