film

Śpiewająco, ale z problemami. Zwiastun Get on Up, biografii Jamesa Browna

Opowieść o życiu Jamesa Browna jest jedną z bardziej fascynujących w historii muzyki. Każdy zna przynajmniej kilka piosenek tego muzyka, nawet jeśli nie zdaje sobie sprawy z tego, że to Amerykanin jest za nie odpowiedzialny. Dlatego nadchodzący w sierpniu film biograficzny Get on Up zapowiada się niezwykle ciekawie, a Universal Studios odpowiadające za dystrybucję biografii gwiazdy opublikowało pierwszy zwiastun:

 

Get on Up podąża śladami Jamesa Browna, który z ubogiego dzieciaka staje się światową sensacją. Nie zapominając po drodze o wszystkich potknięciach i problemach. Brown był pionierem, nie trzymał się ram gatunków muzycznych i łamał bariery, a przede wszystkim potrafił śpiewać, tańczyć i rozgrzewać publiczność jak nikt inny.

Reżyserem jest nie kto inny jak twórca głośnego filmu Służące, Tate Taylor, któremu ponownie przyszło pracować ze zdobywczynią Oscara za ich poprzedni film, Octavią Spencer oraz Violą Davis. W filmie grają również Cheadwick Boseman (42, Persons Unknown), Dan Aykroyd (Golfiarze, Same kłopoty), Craig Robinson (To już jest koniec, Boski chillout), Jill Scott (Stalowe magnolie, Casanova po przejściach) i Tika Sumper (Salt, Myśl jak facet). Premiera światowa zaplanowana jest na 1 sierpnia tego roku.

podobne treści